Aksiad

AKYURT SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

SİLİKON VADİSİNE BÜYÜKELÇİ ATAYALIM

AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik: Silikon Vadisi’ne büyükelçi atayalım.

Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Tekin Çelik, hızla gelişen teknolojiye karşı adapte sağlamak için topyekun bir seferberlik gerektiğini belirtti ve Silikon Vadisi’ne büyükelçi atanmasını önerdi.

Çelik, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yeralan Danimarka’nın geçen yıl, Silikon Vadisi’ndeki gelişmeleri takip etmek üzere bir büyükelçi görevlendirdiğini söyledi. İlk defa bir ülkenin, ülke dışında bir ekonomik kümelenmeyi takip amacıyla büyükelçi atadığına dikkat çeken Çelik, teknolojik gelişmelerin toplumun her kesimini, devlet ve bireyler arasındaki ilişkileri, kamu yönetimini yakından ilgilendirdiğini dolayısıyla önemsenmesi gerektiğini ifade etti. Silikon Vadisi’nde, yakın zamana kadar bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda Türk şirketi bulunduğunu, geldiğimiz noktada şirket sayısının 150’ye ulaştığını belirten Çelik, pek çok mühendisin hem burada kariyer yaptığını hem de ofis açarak işlerini yürüttüklerini anlattı. 

Akyurt SİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, şöyle dedi:

“Silikon Vadisi’nde yatırım çekebilmek için orada bulunmak gerekir. Kuşkusuz mühendislerimiz, şirketlerimiz vadide çalışıyorlar. Bunların her biri aynı zamanda Türkiye’yi temsil ediyor. Ancak, tıpkı Danimarka gibi bizim de burada bir büyükelçimizin bulunması şirketler, kurum ve kuruluşlar arasındaki diyalogların ilerletilmesi bakımından faydalı olacaktır. Bu da Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkılar sağlayacaktır” dedi.

HABERDAR OL

Kampanyalardan ve duyurulardan haberdar olmak için lütfen kayıt olun.

KVKK Aydınlatma Metni hakkında detaylı bilgi için

Copyright © 2021 | AKSİAD | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım