AKYURT'TA OKUL – SANAYİ İŞBİRLİĞİ

 

okul sanayi is birligi 2

Açılışta ilk sözü alan okul müdürü Hasan Köse Okur Makina'ya teşekkür ederek yapılan iş birliği ve okul hakkında bilgi verdi.
AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik ise Akyurt’ta Nevzat Hüseyin Tiryaki Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile birlikte farklı projelerde birlikte yer aldıklarını belirterek, “Okulumuz ile imzalanan protokol gereği sanayi alanında öğrencilerimizin neler yapabileceklerini görmelerine fırsat sağlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz fabrikalarımızda stajlarını yapıyor, sonrasında çalışma imkanı da buluyorlar. Akyurt Nevzat Hüseyin Tiryaki Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile 5 yıldır işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Ali Tekin Çelik, Başkan Vekili İbrahim Okur'un gayretleri ile bu işbirliğinin daha da arttığını söyleyerek, yeni eğitim öğretim sezonunun tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

okul sanayi is birligi 2b

Açılış etkinliğinde konuşan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, “1990’lı yıllarda hepimizin bildiği gibi meslek liseleri genel liselerin gerisinde kalmış ya da gerisinde bırakılmıştı. Böyle olunca ara eleman sorunu ortaya çıktı ve üretimin en önemli kısmı, işten anlayan eleman sayısı azaldı. Bu da üretime ve dolayısıyla ekonomiye olumsuz yansıdı. Bu liselerimiz zamanında geri kalmasaydı belki o yıllarda yaşanan krizler yaşanmayacaktı. Meslek liselerimiz hak ettiği değeri yeniden görecektir” ifadelerini kullandı.

okul sanayi is birligi 9b

Okulda yer alan atölyeleri ziyaret eden davetlilere aşure ikramının ardından program sonlandı.
Açılışa Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, İlçe Garnizon Komutanı J. Üstğm Yunus Koçak, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, Aksiad Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tekin Çelik, Aksiad Başkan Vekili İbrahim Okur, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Ayşegül Türksever Yaylacı ve Ertekin Şan, Tisgiad Başkanı Arzu Erdoğan ve Başkan Yardımcısı Hakan Eğit ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

okul sanayi is birligi 10b

Akyurt Sanayici ve İş İnsanları Derneği İletişim: Çankırı Bulvarı No: 200/1 Akyurt/ANKARA Tel: +90 312 844 00 46 • Faks: +90 312 844 00 45 • e-posta: aksiad@aksiad.org.tr