AKSİAD
facebook
AKSİAD'ın 12. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

AKSİAD’ın 12. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKSİAD)’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu 25 Mart 2015 tarihinde Esenboğa Airport Otel’de yapıldı.

Genel Kurula Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK, İlçe Kaymakamı Mustafa YİĞİT, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Başkanı Nihat GÜÇLÜ, Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Başkanı Ahmet KURT, Hasanoğlan Sanayici ve İşadamları Derneği (HASSİAD) Başkanı Çetin TEKİN, AKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve AKSİAD üyesi iş adamları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda ilk olarak kürsüye Melih GÖKÇEK çıktı. GÖKÇEK konuşmasında “Biz Akyurt’u çok seviyoruz. Burası için elimizden geleni yapacağız. Üretimin çok büyük bir kısmı Akyurt’ta. Bana bir söz verilmişti istihdam konusunda bu sözün tutulmasından dolayı tüm AKSİAD Üyelerine teşekkür ediyorum. Bunun yanında alternatif bir fikri sizinle paylaşmak istiyorum. Yanı başınızda Melikşah var. Buranın suyu, dünyadaki en faydalı sulardan bir tanesi. Buraya termal tesisi siz yaparsınız. Bunu yapmanız için birlik olun ve biz de üzerimize düşeni yapalım. Böylece Akyurt’un, bölgenin gelişimine çok büyük katkı sağlanmış olur. Bu düşüncenin ardından genel kurulunuzun hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

AKSİAD’ın Melikşah Bölgesine yapılması planlanan sağlık turizmi sektöründeki Termal Tesis çalışmalarında, bölgenin ve projenin tanıtımında üzerlerine düşenleri yapmaktan çekinmeyeceğini belirten AKSİAD Başkanı Sayın Ali Tekin ÇELİK, teşrif ve konuşmalarından dolayı Sayın Melih Gökçek’e teşekkürlerini iletti. 

AKSİAD Başkanı Ali Tekin ÇELİK’ten sonra kürsüye gelen Akyurt Kaymakamı Mustafa YİĞİT, 8 Yıldır Akyurt’ta Kaymakamlık yaptığını belirterek bölgenin gelişmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha söz alan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ ise “Göreve geldiğimizde “Akyurt neresi?” diye sorarlardı. Artık Akyurt’u tanımayan yok. Bizim ve sizlerin hizmetleri ile Akyurt büyüdü. Birinci etap sanayi bölgesinde yollar, altyapı, su ve doğalgaz hatları yüzde 100 bitmiş durumda. Yağmur suyu yönlendirmesi ve asfalt da yapılınca tamamlanmış olacak. Fuar alanı dünyanın her yerinde var, Akyurt’a olmaz mı? diyerek yola çıktık. Bize gülenler, “hayal görüyorsunuz” diyenler oldu. İyi ki bu hayali görmüşüz. Çünkü gerçekleştirmek üzereyiz. 2009 yılında imar planını bitirdik. O zaman başbakanımız olan Recep Tayyip ERDOĞAN Akyurt’u onaylayınca projesini de çizdirdik. 88 bin metrekare kapalı, 150 bin metrekare açık alandan oluşacak. 50 bin metrekare de rezerv alan mevcut. Çok güzel bir fuar alanı olacak. Yalnızca bu değil, Otonomi de bölgemize 600 esnafı getirecek. Raylı sistem ile ulaşım Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne kadar geçerken, bütün bu güzergahı dolaşacak. Akyurt’un merkezinde de Türkiye’nin en büyük Polis Meslek Yüksek Okulu inşaatı yükseliyor. 8 bin nüfustan 11 yılda 30 bin nüfusa ulaştık. Güzelhisar, Balıkhisar, Saracalar, Büğdüz çevreleri yeni yerleşim alanımız olacak. 2 milletvekili adayımız var. Bu güne kadar Ankara’nın kaderi, Ankara’nın derdiyle dertlenmeyen vekiller oldu. Bundan sonra İnşallah içimizden, bölgemizden, bizim derdimizi bizden iyi bilen vekillerimiz olur. Mesela bu kadar yatırımın içinde Ankara’dan yurt dışına direk uçuş yok. Bunları çözecek vekillerimiz olmalı. Çok sayıda konuya değinerek fırsatları anlattım. Genel kurulunuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Seçilecek yönetime başarılar diliyorum.” diyerek Akyurt’un fırsat bölgesi olduğunun altını çizdi.

 

Kongrede listesini divan’a sunan Ali Tekin ÇELİK yeniden AKSİAD Başkanlığına seçildi. Kongre sonunda Çelik teşekkür konuşmasını yaptıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildi.

 


 
Çankırı Bulvarı No: 200/1 Akyurt/ANKARA
Tel: +90 312 844 00 46 • Faks: +90 312 844 00 45 • E-Mail: aksiad@aksiad.org.tr
Web Tasarım: AdaNET