Türkonfed Konseyi Diyarbakır'da Yapıldı

Türkonfed 39.Girişim ve İş Dünyası Konseyi Diyarbakır’da Yapıldı.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) 39. Girişim ve İş Dünyası Konseyi, Disiad - Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği ev sahipliğinde Diyarbakır’da yapıldı.
turkonfed diyarbakir 2

Derneğimizi, Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Tekin Çelik'in temsil ettiği konseyde ilk gün, üyelerin karşılıklı yaptıkları iş görüşmeleri “Ticaret Köprüsü” etkinliği ile başlayan toplantılar, Türkonfed’e üye federasyon ve dernek başkanlarının Türkiye – Dünya ekonomisi, gündeme ilişkin değerlendirmeleri ile devam etti.

turkonfed diyarbakir 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İkinci gün T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sn. Mehdi Eker'n katılımları ile başlayan konsey toplantısı, Diyarbakır Siad Başkanı Burç Baysal’ın açılış konuşması ile başladı. Daha sonra sırasıyla Dogünsifed (Doğu ve Güneydoğu Sanayici İşadamları Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, Turkonfed Başkanı Tarkan Kadooğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin konuşmaları ile devam etti.

turkonfed diyarbakir 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Prof. Dr. Fuat Keyman, Dr. Güven Sak ve Batu Aksoy’un konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’de Rekabetçiliğin Yeni Dinamiği: Kent-Bölge Ekonomisi” isimli panel yapıldı. Konsey, Türkonfed ailesine katılan yeni üye derneklerin katılım sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

turkonfed diyarbakir 1turkonfed diyarbakir 3turkonfed diyarbakir 4

turkonfed diyarbakir 6

turkonfed diyarbakir 7

turkonfed diyarbakir 8

turkonfed diyarbakir 9

 

 

 

 

Akyurt Sanayici ve İş İnsanları Derneği İletişim: Çankırı Bulvarı No: 200/1 Akyurt/ANKARA Tel: +90 312 844 00 46 • Faks: +90 312 844 00 45 • e-posta: aksiad@aksiad.org.tr