AKSİAD
facebook
AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik'in Zirve Konuşması

AKSİAD BAŞKANI ALİ TEKİN ÇELİK’İN KONUŞMASI

Saygıdeğer Bakanlarımız, Sayın Valim, Sayın Milletvekillerimiz,

Belediye Başkanlarımız, Kıymetli Kaymakamlarımız, Tüsiad Başkanımız, Ankara Sanayi Odası Başkanımız, Ankara Ticaret Odası Başkanımız, Türkonfed Başkanım, Ülkemizin dört bir yanından gelerek bizleri onurlandıran federasyon ve dernek Başkanlarımız, İş dünyasının ve basınımızın değerli temsilcileri,

Hanımefendiler ve beyefendiler…

Türkiye’deki KOBİ’lerin en geniş çatı örgütü konumunda bulunan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun 21. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’ne hoş geldiniz.

Girişimciyi ilgilendiren sorunların ele alındığı, bu zirvelerin temel amacı, sürdürülebilir bir kalkınmayı, refahı, üretimi, istihdamı, ihracatı gerçekleştirebilmek,  - KOBİ’leri ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabetçi kılmak, dolayısıyla güçlendirmektir.

Çünkü ekonominin belkemiğini KOBİ’ler oluşturmaktadır. Dolayısıyla KOBİ’ler güçlü ise ülke de güçlü demektir.

Zirvemizin bugünkü bölümünde kamu-özel sektörü oturumunu yaptık, gümrük ve ticaret politikaları ile sanayi politikalarını ele aldık.

Federasyon ve dernek başkanlarımız hem kendi sorunlarını hem de Türkiye ve dünyadaki gelişmelere dair düşüncelerini dile getirdi.  - Her bir konuşmacı, zirvemizin amacına ulaşması için değerli katkılar sundu; bir ev sahibi olarak tüm katılımcılara ve konuklara teşekkür ediyorum.

Değerli konuklar;

Bildiğiniz gibi zirvemizin temasını “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” başlığı oluşturuyor. Bu çerçevede, bugün ve yarın kendi alanında başarılı olmuş, Türkiye’nin yüzünü ağartan firmalarımızın örnek oluşturacak öykülerini dinleyeceğiz.

O örneklerden birini sizinle paylaşacak olan çok değerli iş adamı Sait Ulusoy da aramızda.  Ben de kendisinin paylaşacağı başarı öykülerini merakla bekliyorum.

Saygıdeğer Konuklar,

Bu tema, hem Türkiye hem de dünyanın bir değişim ve dönüşüm evresinde bulunduğu sırada oldukça anlamlıdır.

Yeni bir çağın içindeyiz. Yeni siyasi dengeler kurulurken yepyeni teknolojiler hayatımıza giriyor. - Bizi nasıl bir geleceğin beklediği konusunda kaygılarımız var.

Böyle zamanlarda ilham veren, bizi motive eden, sorun çözme alışkanlıklarımızı değiştiren örneklere ihtiyaç duyarız.

Zirvemizin bu ihtiyacın derin şekilde hissedildiği bir dönemde Başkentimiz Ankara’da yapılıyor olmasından büyük bir onur duyuyoruz. 

Başarıyı elde etmiş KOBİ’lerimiz,  bu zirvede katılımcılara imkânsız diye bir şeyin olmadığını gösterecek, uluslararası piyasalarda iş yapabilmenin yol ve yöntemlerini kavramak bakımından bizim önümüzü açacaklar.

Burada aktarılacak paylaşımlardan hem iş dünyası, hem siyaset kurumu hem de bürokrasi faydalanacaktır.

Bu tema ile Ankara’dan tüm Türkiye’ye “ilham ve moral” vereceğiz. - Ankara, sanayi bölgeleri, üniversiteleri, teknopark ve araştırma merkezleri, üniversiteli genç nüfusuyla, kümelenme çalışmalarıyla her bakımdan ilham vermeye hazır bir kenttir.

Sözlerime son verirken katkılarıyla bizlere güç veren başta Ankara Kalkınma Ajansına, Ankara Sanayi Odasına, Ankara Ticaret Odasına ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.

Bu duygularla Türkiye’nin dört bir tarafından gelen siz iş insanları ve çok kıymetli eşlerini yeniden selamlıyor,

zirvemizin hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor ve gala yemeğimize katılan konuklara hoş sohbetler diliyorum…


 
Çankırı Bulvarı No: 200/1 Akyurt/ANKARA
Tel: +90 312 844 00 46 • Faks: +90 312 844 00 45 • E-Mail: aksiad@aksiad.org.tr
Web Tasarım: AdaNET