AKSİAD
facebook
Üretim Reform Paketi Sanayiciye İade-i İtibardır

Üretim reform paketi sanayiciye iade-i itibardır

 

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı ve Akyurt SİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, Üretim Reform Paketi’nin TBMM’de kabul edilerek yasalaşmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek “Paketin en önemli yanı, geçmiş yıllarda ihmal edilen sanayinin yeniden anımsanması, sanayiciye itibar kazandırılmasıdır” dedi.  

Türkiye’de son bir yılda ekonomik krizin üstesinden gelinmesi anlamında üretim ve istihdamın artırılmasına yönelik önemli destek ve teşviklerin uygulamaya sokulduğunu belirten Çelik, piyasaların ve ekonomi uzmanlarının yüzde 3,5-4 arasında gelmesini beklediği büyüme verilerinin yılın ilk çeyreğinde yüzde 5’lik bir rakama ulaşmasının bu politikaların bir sonucu olduğunu anımsattı. Geçmiş yıllarda uygulanan inşaat odaklı büyümenin sınırlarına dayandığını ve kalıcı etkiler bırakmadığının anlaşıldığını belirten TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Ali Tekin Çelik, üretim reformu paketiyle sanayileşmenin yeniden ‘milli dava’ya dönüştüğüne dikkat çekti. Çelik, “Bizce inşaat sektörüne odaklanmış bir büyüme sürdürülebilir değildi ve bu gerçek anlaşıldı. Üretim reformu paketi ile sanayi kesimine çok önemli destek ve teşvikler getirildi. Bu paketin üretim, ihracat, ar-ge ve istihdama etkisinin olumlu sonuçlarını yakın zamanda alacağımıza inanıyoruz. Paketin en önemli yanı ise sanayicilere, yani üretenlere yeniden itibar kazandırmasıdır” dedi.

Çelik, Başbakan Binali Yıldırım’ın bankacılara yaptığı ‘faizleri indirin’ çağrısını da desteklediklerini, düşük faizin KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştıracağı için ekonominin çarklarının dönüşüne katkı sağlayacağını ifade etti. 

Basın Haberleri

http://www.hurriyet.com.tr/sanayicilere-cok-onemli-destek-ve-tesvikler-saglandi-40501391

https://www.dunya.com/ekonomi/uretim-reform-paketinin-olumlu-sonuclarini-alacagiz-haberi-369528

http://www.uretenankara.com/sanayii/uretim-reform-paketi-sanayiciye-iade-i-itibar

https://m.haberler.com/uretim-reform-paketi-nin-olumlu-sonuclarini-9766987-haberi/

http://www.memleket.com.tr/turkonfed-baskan-yardimcisi-celik-1157610h.htm

http://www.yenisafak.com/ekonomi/is-dunyasindan-reform-paketine-destek-2739640

 


 
Çankırı Bulvarı No: 200/1 Akyurt/ANKARA
Tel: +90 312 844 00 46 • Faks: +90 312 844 00 45 • E-Mail: aksiad@aksiad.org.tr
Web Tasarım: AdaNET